Yabancı Dil Özel Ders mi Kurs Mu?

Yabancı dil öğrenmek için en etkili yolun hangisi olduğuna karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Kalabalık sınıfları olan kursların kapısını çalmadan önce yazımızı okuyarak yabancı dil özel ders almanın avantajları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yabancı Dili Özel Dersle mi Öğrenmeliyim Kursa mı Gitmeliyim?
 

Yabancı dil öğrenmek aslında bugünkü kadar uzun süren bir süreç değildir fakat bu yola bir toplulukla birlikte çıkıldığında süreç uzadıkça uzar. Çünkü bir kursa gittiğinizde yapılan seviye tespit sınavından sonra sizi dil seviyenizin benzer olduğu kişilerle bir araya getirerek bir sınıf oluştururlar. Buraya kadar her şey doğru görünse de aslında dil seviyeleri aynı olan kişilerin öğrenme tipi ve hızı farklıdır. Bu da bazı kişilerin konuları kaçırmasına bazılarının ise yavaş ilerleyen süreç sebebiyle motivasyonunu kaybetmesine neden olur.
 
Birebir özel ders aldığınızda ise öğretmen, öğrenmek istediğiniz dili tamamen sizin öğrenme tipiniz ve hızınıza uygun tekniklerle öğretir.
 
Çoğu insan da kalabalık sınıflarda soru sormaktan çekinir. Bu da tam olarak öğrenmediği bir konuyu atlamayı tercih etmesine ve dili eksik öğrenmesine neden olur. Yabancı öğretmenle birebir yapılan özel derste ise bu çekinme ortadan kalkar. Öğrenci anlamadığı yerleri rahatlıkla söyler ve süreç sonunda yabancı dili eksiksiz bir şekilde öğrenmiş olur.
 
Birebir özel dersin bir diğer avantajı ise ders gün ve saatlerinin herkese göre değil sadece size göre planlanıyor olmasıdır. Kurs gün ve saatleri bellidir. Derse gidemediğinizde o gün işlenen konuyu kaçırmış olursunuz. Özel derste ise böyle bir şey yoktur. Bir sonraki ders saatinde aynı dersi yapabilirsiniz.
 
Günümüzde, özellikle şehirde yaşayanlar için en değerli şey zamandır. En stresli şey ise trafik. Çünkü zamanımızın büyük bir kısmını ele geçirir. Bir dil öğrenmek veya o dilde kendini geliştirmek de zaman isteyen bir şeydir. Bunun için bir kursa gittiğinizde, kurs eğitim merkezi neredeyse her ders saatinde oraya gitmeniz gerekmektedir. Bu da zaten yoğun olan iş veya okul düzeninde oldukça fazla zamanınızı alır. Birebir özel ders aldığınızda ise dersin yapılacağı yeri siz belirlersiniz. İster evde ister ofisinizde hatta isterseniz sevdiğiniz bir kafede bile almanız mümkündür.
 
Kurslarda yapılan grup derslerinde, oluşturulan gruptaki kişiller profil olarak farklılık gösterir. Örneğin; lise ya da üniversite çağındaki bir öğrenciyle yetişkin, orta veya ileri yaşlardaki kişiler aynı grupta ders alabiliyor. Yabancı öğretmenden birebir yabancı dil özel dersi alındığında ise dersler tamamen öğrencinin yaşına ve seviyesine göre yapılıyor. 

Yabancı öğretmenler olarak sizin yabancı dil ihtiyacınıza, öğrenme tipinize ve şeklinize, karakterinize uyumlu bir öğretmenle çalışmanızı sağlıyoruz. Native speaker bir yabancı öğretmenle yapacağınız birkaç dersin ardından dilerseniz farklı bir hoca tercihi yapabiliyorsunuz. Kurslarda ise yabancı dil öğreneceğiniz öğretmeni seçme şansınız olmuyor.